Головна » Відео » Львівська область

Чудова Судова (Гімн Судової Вишні) -- Ukrainian song ***

00:04:51
Перегляди: 1 Додав: Vaifer
Опис матеріалу:

Чудова Судова. Гімн Судової Вишні. Виконання: гурт Олега Івашка. Čudova Sudova (Chudova Sudova). Anthem of Sudova Vyšnia city (Sudova Vyshnia) in Mostyska district, close to Polish border, in westernmost part of Ukraine. Performed by group of Oleh Ivashko. All photos are from Sudova Vyshnia.

Судова Вишня (Вишня) - вельми старовинне місто (раніше сеймове місто, центр політичного життя краю) в Галичині (Мостиський район, Львівської обл). Місто було відоме (з 1230 року) як Вишня (згадується в Галицько-Волинському літописі) аж до 1545, відтоді зване Судова Вишня. За даними археологічних досліджень люди тут селилися задовго до часів галицького князівства. Магдебургія прийшла в місто (1368) разом з королівським дозволом на викуп війтівства якимось Петром Кмітом. В 1563 році тут було засноване православне братство. А ще у Судовій Вишні неодноразово відбувалися Генеральні Сейми (Віче) Руського Воєводства (Землі Львівської, Перемишльської, Саноцької та Жидачівської). Судилися-радилися тут галицькі пани руського краю - через це Судова. З Судової Вишні походив філософ, письменник і гуманіст Іван Вишенський (Іоан мніх з Вишні, нескоримий борець з католицизмом).

Саме в Судовій вишні було розкапане поселення Пшеворської культури (пшеворські поселення існували на більшій частині центральної та півд-сх. Польщі та більшій частині Львівщини) у -13 ст н.е. (часи Римської імперії, провінційна Римська культура бо знаходять в ній багато римських кульчуг). У Пшеворській культурі археологи бачать витоки польської нації (а української у Зарубинецькій). Римські записи називають мешканців території Пшеворської культури лугіями (вандали-германці, які емігрували сюди зі Скандинавії).
За іншими даними Лугії (світлі люди) були кельтами (зауважте що назви Галичина, Волинь, Латориця, Камула кельтські) бо етнонім походить від Луга, кельтське божество. Можна твердити що це була германська культура з кельтським компонентом. Археолог Леонтій Войтович вбачає в пшеворцях астінгів-германців (він теж твердить що в цій культурі просліджуються кельтські елементи). Пшеворці спалювали померлих. У визначний спосіб ховали воїнів.

Lyrics in Ukrainian:

Тобі я сьогодні скажу,
Про все, що так вірно кохаю,
Тебе я так довго люблю,
Бо кращих від тебе не знаю.

Жіноча натура твоя,
У мріях злітає до неба,
Деінде поїхав би я,
Та як мені жити без тебе,

Приспів:

Чудова, чудова, як пісня солов'я, |
Судова, Судова, Судова Вишня моя | 2

В Парижі каштани цвітуть,
Варшавою панни гуляють,
Але не туди моя путь -
Мене там повік не чекають,

Мені та стежина свята,
Котрую матуся ступає,
Вона лиш у мене одна
І іншої я не шукаю.

Приспів

Програш

Промовить щось Спаська гора,
І чує гора Комарова,
У відповідь Трійця Свята,
Шле дзвонів величну розмову.

Нехай же повік не мина,
Усе що злітає до неба,
А книга життя лиш одна,
Її прочитати нам треба.

Приспів

Програш

Приспів

http://www.pisni.org.ua/songs/5272343.html

Мова: Українська
Тривалість матеріалу: 00:04:51
Автор: Zakharii
Всього коментарів: 0
avatar